Oddaja psa

nives  

član od: 26.11.2005

sporočila: 5

tema odprta - 22. maj 2009 12:17 | ogledi: 3.300 | odgovori: 8

oddam tri psičke črno rjave barve stare 6 tednov ki bodo srednje rasti v okolici trebnjega mob 040424738 nives

nives

andreychika  

član od: 18.12.2006

sporočila: 40

22. maj 2009 12:54

Kakšna slikica ne bi škodila. ;) Drugače pa so psički pri 6 tednih še premladi za oddajo. Po zakonu morajo biti pri vzreditelju do dopolnjenega 9. tedna starosti. andreychika

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

22. maj 2009 16:25

ali bi lahko bila dodana kakšna slikica? ali so psički mešančki, kakšni? baška

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

22. maj 2009 19:09

jaz bi tudi vidla _kekec_

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. maj 2009 14:09

Na mail prišla tale prošnja... Dajte prosim poslat naprej, mogoče si pa kdo želi prav takšnega kužka!!!!!! NUJNO išče nov, varen in ljubeč dom 2 leti star zlati prinašalec, ki se nahaja v zavetišču Meli. Prosim posredujte čimprej naprej in malo razširite informacijo, da rešimo vsaj eno pasje življenje, saj bo namreč v roku 8 dni evtanaziran.

tuna1  

član od: 10.8.2008

sporočila: 49

25. maj 2009 14:17

Ko smo ravno pri tej temi, vam povem kaj je mene zelo šokiralo. Moja prijateljica je kupila Višavskega terierja, pri gospe ki ima v stanovanju 5 psičk in se očitno ukvarja z vzrejo po tekočem traku. Ta prijateljica je psička rezervirala in ga je šla iskat ko naj bi bil star 7 tednov , zdel se ji je pač majhen ampak saj veste kako je ko komaj čakaš da pripelješ štručko domov, ko pa so pogledali papirje so ugotovili, da je psiček star komaj 5 tednov. Gospa je imela psičke v eni veliki škatli, ko so bili že preveliki in je postajala škatla premala pa jih je enostavno oddala. Naš kolega ki ima prav trgovino z živalmi pa je plačal inšpekciji kazen, ker je muco oddal en teden prehitro. Po zakonu naj bi bile muce stare 3 mesece preden jih lahko oddaš. LP tuna1

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

25. maj 2009 14:31

Pri nas smo imeli mladičke ravno pred kratkim in oče je vsakega interesenta osebno preveril, v bistvu je imel kar točno določena vprašanja tipa: Kje bo kuža spal, kdo vse je v gospodinjstvu, kaj boste naredili s psom, ko boste šli na dopust.... Da ne govorim kakšne odgovore so nekateri dajali, češ, ko bomo na dopustu, bomo psa zaprli v garažo in sosedu naročili da ga hodi gledat in hranit, ... groza. Na začetku se mi je zdelo da pretirava, ampak ko sem slišala par takih odgovorov, sem mu dala takoj prav. Pa še nekaj je: prav je, da ko psička oddaš, mu zraven daš kak predmet iz legla, mi smo odrezali kos deke, na kateri so spali mladiči. To da psu občutek domačnosti. Kasneje ta predmet seveda vržeš stran, to je samo za to, da se pes navadi na nov dom. Majamarko, upam da bo kuža našel dom, se mi srce para, ko pomislim, da ga bodo res uspavali. Žal sama zaenkrat nimam možnosti za psa, drugače bi ga takoj vzela. Gigi_84

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. maj 2009 14:44

K meni so se pa zalezle 4 mucke, po mnenju sosedov ne več kot 4, 5 tednov stare. Jutri jih odnednesem v "Safe Haven" zatočišče za mačke. Mi smo namreč "pasja družina".

Vanja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. maj 2009 15:05

Pravilnik o zaščiti hišnih živali pravi takole:

http://www.dobermanklub.net/index2.php?option=com_content

"Na podlagi prve alinee 40. člena Zakona o zaščiti živali (Uradni list RS, št.20/04 – uradno prečiščeno besedilo) izdaja ministrica za kmetijstvo,gozdarstvo in prehranoP R A V I L N I K

o zaščiti hišnih živali

9. člen(parjenje)Psov in mačk, ki se vzrejajo, ni dovoljeno pariti več kot enkratv koledarskem letu, pogostejše parjenje se smatra zapreobremenjevanje živali v skladu z zakonom, ki ureja zaščitoživali. Izjemoma je možna ponovna paritev v naslednjempojatvenem ciklusu, če so imele živali v prejšnjem leglu enegaali dva mladiča.

21. člen(mladiči)Mladičev ni dovoljeno odvzeti od psice

pred dopolnjenim devetim tednomstarosti.

V. POGOJI ZA POSEDOVANJEDOMAČIH MAČK

31. člen(mladiči)Mladičev ni dovoljeno odvzeti odsamice pred dopolnjenim dvanajstim tednom starosti."

 

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti